+48 61 652 49 91 biuro@e-invest.pl

Gabiony

Do niedawna ogrodzenia gabionowe były wykorzystane jedynie w budownictwie inżynieryjnym i wojskowości, jednak zyskują na popularności, występując przy domach czy w przestrzeni miejskiej. Dużą zaletą gabionów jest ich uniwersalność, ponieważ kosze mogą być wypełnione różnego rodzaju materiałami, np. kamieniami, drewnem, dachówkami, węglem, szkłem, a nawet granitem. Dodatkowo wyróżniają się pod względem estetycznym. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Ciekawie wyglądają wszelkie połączenia materiałów, np. kamieni i szkła. Istotne są indywidualne wymagania Klienta, który bierze pod uwagę całość aranżacji, aby każdy jej element do siebie pasował.

Mimo że ogrodzenie gabionowe było znane już w połowie XX wieku, to w Polsce mimo wszystko nie jest jeszcze zbyt często stosowane. Ta tendencja zdecydowanie się zmienia, a kolejnym dużym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że doskonale komponują się z nowoczesnymi ogrodami czy minimalistycznymi aranżacjami na zewnątrz domu.

Nie można również pominąć kwestii solidności, gdyż tego typu ogrodzenia wyróżniają się zgrzewaną metalową konstrukcją gabionu, a ponadto, drut pokryty jest odpowiednią powłoką antykorozyjną, najczęściej z wykorzystaniem plastiku czy ocynku. Takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja zachowuje długoletnią trwałość, bez potrzeby konserwowania oraz naprawiania.

Warto również dodać, że ogrodzenia gabionowe dobrze radzą sobie z izolowaniem od hałasu (odbijają fale dźwiękowe), a także pełnią funkcję absorbowania dźwięku. Jeśli mieszkamy blisko dosyć ruchliwej drogi, wtedy docenimy gabiony, które doskonale redukują drgania, które powstają przez TIR-y czy pozostałe samochody ciężarowe, które w znacznym stopniu przekraczają poziom decybeli. Kolejną zaletą jest elastyczność w łączeniu, gdyż każdy kosz możemy ustawić praktycznie pod każdym kątem. Nawet jeden na drugim. Dodatkowo takie kosze są odporne na różne warunki atmosferyczne, głównie dzięki siatce, która jest wykonana z ocynkowanego drutu, o czym już wcześniej wspominaliśmy.

Gabiony są wykorzystywane nie tylko przy ogrodzeniach, ale również jako schody, mostki, pergole, a nawet elementy grilla lub altanki ogrodowej. Bez wątpienia jest to niebanalne, ekologiczne rozwiązanie, dzięki czemu nasza posesja wyróżni się na tle pozostałych, jednocześnie pobudzając w nas kreatywność. Są proste w montażu, jednocześnie pozwalając na duże modyfikacji, w zależności od naszego gustu.

Contact

ERGO INVEST

Wysogotowska 104

62-081 Przezmierowo near Poznan

tel/fax 61 652 49 91

tel/fax 61 639 11 45

fax 61 278 63 76

Facebook
Blog

More information